تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

اصلی ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی پنل و یا همان صفحه نمایش آن است که ارزش آن برابر ارزش یک تلویزیون است.

آیا در صورت ترک خوردن و یا شکستگی صفحه نمایش، تعویض پنل شکسته تلویزیون تنها راه ممکن است و یا می توان آن را تعمیر نمود

یکی از اصلی ترین وسایل در تمامی منازل ما ایرانیان،تلویزیون است و جز اصلی ترین وسایل مورد استفاده در تمامی منازل است.

خرابی پنل تلویزیون یک اتفاق نسبتا معمولی است که به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد. خرابی پنل تلویزیون بسیار پر هزینه خواهد بود (هزینه تعمیرات تلویزیون) زیرا تعمیر و تعویض پنل یا صفحه نمایش تلویزیون نیازمند دقت و وسواس فراوانی است.

 

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

 

معرفی انواع مختلف پنل های تلویزیون:

– پنل ال سی دی

در پشت صفحه اصلی این پنل ها که روی یک صفحه دیگر قرار می گیرد یک بک لایت وجود دارد که توسط لامپ فلورسنت نور را در تمام سطح صفحه نمایش پخش می کند و باعث یکنواخت شدن نور در سطح پنل می شود . در صورتی که صفحه اصلی دستگاه بشکند،، تنها راه حل تعویض پنل است.

 

– پنل ال ای دی

نور در این نوع پنل ها توسط یک سیستم نورافشانی بر سطح صفحه نمایش پخش می ‌شود و دارای یک نور پس زمینه برای واضح تر شدن تصاویر و افزایش رزولوشن هستند.
بنابراین برخلاف تلویزیون های ال سی دی که دارای سیستم بک لایت برای پخش یکنواخت نور می باشند از لامپ هایی برای روشن کردن پیکسل ها استفاده می شود.

 

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

 

– پنل او ال ای دی

در این نوع صفحه نمایش ها وضوح و کیفیت تصویر زیاد بوده و صفحه نمایش دارای پیکسل هایی است که خاموش و روشن شدن آن ها ، باعث نمایش تصاویر می‌شود.
یکی از ویژگی های این پنل ها این است که هنگام مواجه شدن با رنگ سیاه چراغ های تصویر خاموش نموده و رنگ سیاه را با غلظت زیاد و بهترین شکل ممکن نمایش می دهند.

 

به بررسی برخی از مشکلاتی که ممکن است برای پنل تلویزیون شما بیافتد می پردازیم:

روشن نشدن پنل تلویزیون

در صورت سالم بودن پنل این مشکل مربوط به مین برد آنها است یا خاموش شدن ناگهانی مربوط به برد پاور است.

 

تعمیر تلویزیون آبخورده

در صورت نفوذ مایعاتی مانند آب، شیر و ... به پنل تویزیون با مشکلات مختلفی در صفحه نمایش رو به رو می شوید و اگر دستگاه روشن باشد امکان آسیب دیدن پیکسل ها وجود دارد. مواردی که ممکن است برای پنل آبخورده بیافتد عبارتند از: خط روی تلویزیون، تیره شدن قسمتی از تصویر و یا دو تکه شدن تصویر

 

تعمیر پنل تلویزیون پلاسما

پنل تلویزیون های پلاسما برای نمایش تصویر و پیکسل ها از سلول های ریز که حاوی گازهای یونیزه استفاده میکند که همین امر باعث ارائه تصویری با کیفیت ترنسبت به پنل تلویزیون های ال سی دی می شود. در پنل های پلاسما به دلیل عدم وجود بخش یک لایت، برد آن حذف شده است و به جای برد از بردهای xmain و ymian   استفاده شده است و برد بافر که وظیفه شارژ پنل را دارد به کار رفته است.

 

 

تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی

پنل تلویزیون های ال سی دی برای نمایش تصاویر از کریستال مایع بهره می برد که با استفاده از یک نور پس زمینه با انعکاس نور، تصاویر را به صورت رنگی یا سیاه سفید شکل می دهد. ال سی دی ها با توجه به ساختار قرارگیری کریستال های مایع، الکترودها  نحوه قرارگیری به دسته های مختلفی دسته بندی می شوند و هر کدام از این دسته ها با توجه به ویژگی  ساختاری خود در دستگاه های الکترونیکی متفاوتی استفاده می شوند.

 

تعمیر پنل تلویزیون QLED

در تکنولوژی کوانتوم دات، پنل ها دارای یک لایه از پیکسل های کوانتومی بر روی ال ای دی است و با عبور نور ار آن ها تصاویر را به نمایش می گذارد. در پنل تلویزیون QLED به جای نور پس زمینه سفید از نور آبی استفاده می شود و نور سبز و قرمز نیز با نقطه های کوانتومی به دست می آید و عمده مصرف این تکنولوژی در تلویزیون می باشد

این نوع تلویزیون ها دارای مقاومت  بسیار بالایی است و این بدان معنا نیست که عاری از هرگونه خرابی باشد و با خرابی های متعددی مثل شکستگی، خرابی کابل متصل به آن، آب خوردگی و غیره غیر قابل پیشگیری است.

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی

پنل ال ای دی از دیود های نوری تشکیل شده اند و با گذر جریان از آن ها مقداری انرژی به صورت نور از آن ها  ساطع می شود. نمایشگر ال ای دی کم مصرف تر و سردتر از سایر نمایشگر ها است و در سرعت بیشتر خاموش و روشن می شود. سوختن لامپ های ال ای دی مهمترین ایراد این پنل ها می باشد که باعث قطعی کامل تصویر می گردد.

 

تعمیر و نگهداری تلویزیون

  • Recently Added

تلویزیون‌های سونی به عنوان یکی از پیشروان صنعت تلویزیون، با کیفیت تصویر برتر، صدای بی‌نظیر و امکانات پیشرفته، در بازار جایگاه ویژه‌ای دارند. این ...

تلویزیون‌های سونی برای کاربران به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در بازار تلویزیون‌های هوشمند شناخته شده‌اند. با تکنولوژی پیشرفته و کیفیت تصویر برتر، ...

مرکز تعمیرات تلوزیون ایکس ویژن

مرکز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن با کادری حرفه ای و متخصص آماده تعمیر تلویزیون ایکس ویژن شما در کوتاه ترین زمان ممکن در تمام نقاط استان تهران و البرز ...

مرکز تعمیرات تلوزیون اسنوا

مرکز تعمیرات تلویزیون اسنوابا کادری حرفه ای و متخصص آماده تعمیر تلویزیون اسنواشما در کوتاه ترین زمان ممکن در تمام نقاط استان تهران و البرز میباشد.

 

...
مرکز تعمیرات تلوزیون تی سی ال

مرکز تعمیرات تلویزیون تی سی ال با کادری حرفه ای و متخصص آماده تعمیر تلویزیون تی سی ال شما در کوتاه ترین زمان ممکن در تمام نقاط استان تهران و البرز ...

مرکز تعمیرات تلوزیون سونی

مرکز تعمیرات تلویزیون سونی با کادری حرفه ای و متخصص آماده تعمیر تلویزیون سونی شما در کوتاه ترین زمان ممکن در تمام نقاط استان تهران و البرز میباشد.

 

...
تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون

اصلی ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی پنل و یا همان صفحه نمایش آن است که ارزش آن برابر ارزش یک ...

هزینه تعمیرات تلویزیون

تعمیرات لوازم خانگی از جمله تلویزیون جز آن دسته از مهارت های است که به متخصص نیاز دارد. برای پیدا کردن متخصص تعمیرات تلویزیون باید دقت زیادی به خرج ...

Load More